Taxi v Praze

 

Reklama

Taxi na letiště Praha

 

Praha

Odkazy

Taxi Praha sro - Varování

Má podobná loga, ale trojnásobné ceny – AAA Taxi

Pražští taxikáři nebojují jen s magistrátem, ale také mezi sebou. Koncem ledna si skupina taxikářů, kteří si účtují skoro sto korun na kilometr, založila firmu AAA Taxi. Nepozorní zákazníci si ji pletou s největší taxislužbou ve městě AAA Radiotaxi, která má až třikrát nižší ceny. Často se nechávají nachytat i cizinci.

„Řešíme denně deset stížností od zákazníků na předražení, protože si všichni myslí, že jsme to my. Oni mají přitom sazbu 99 korun na kilometr,“ stěžuje si majitel společnosti AAA Radiotaxi Jiří Kvasnička na problémy s firmou AAA Taxi, která má na dveřích svých taxíků podobná loga jako levnější konkurence.

Oba majitelé dříve provozovali společnost Euro Taxi Praha, které ale živnostenský úřad odejmul koncesi právě kvůli záměně obchodní značky. Nynější označení AAA Taxi nápadně připomíná logo AAA Radiotaxi, kterou řada katalogů pro cizince doporučuje jako seriózní taxislužbu.

Přibližně osmdesát vozů taxi, které pod jeho společnost spadají, vozí zákazníky až za ceny 99 korun za kilometr, čímž porušují městskou vyhlášku o cenách taxislužeb. Ta dovoluje cenu maximálně 28 korun za kilometr. (zdroj iDnes, červenec 2009)

Nepoctivé taxikáře oznamujte na adrese taxi@cityofprague.cz

Objednávka vozu na letiště